۱۳۹۷ چهارشنبه ۳ بهمن
معاونت مجلس
دانشگاه آزاد، برند آموزشي انقلاب اسلامي است

معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي با ايجاد واحدهاي مختلف در شهرهاي دورافتاده منجر به آباداني و اشتغال‌زايي در كشور شده و يك برند آموزشي در انقلاب اسلامي محسوب مي‌‌‌‌شود.

دكتر عليرضا منادي سفيدان معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي در گفت‌و‌‌‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ايسكانيوز، درباره نقش دانشگاه آزاد اسلامي از زمان تاسيس در ايجاد عدالت آموزشي، در آستانه چهلمين سالگي انقلاب اسلامي ايران گفت: دانشگاه آزاد اسلامي پس از انقلاب با فرمان حضرت امام و با پيگيري هاشمي رفسنجاني و همت مقام معظم رهبري شكل گرفت و به اين ترتيب بزرگترين دانشگاه حضوري جهان تشكيل شد كه تاكنون 6 ميليون نفر فارغ‌التحصيل داشته است.


وي افزود: دانشگاه آزاد از حيث وسعت 20 ميليون متر مكعب، فضاي آموزشي و 100 هزار نفر كارمند و عضو هيات علمي در اختيار دارد كه يك سطح قابل توجهي از اشتغال را در كشور ايجاد كرده است. قطعا، اگر اين تعداد فارغ التحصيل را مي‌‌خواستيم از طريق خارج از كشور تامين كنيم ميليون‌‌ها تومان ارز از كشور خارج مي‌‌شد؛ بنابراين دانشگاه آزاد فرصت اقتصادي مناسبي را در راستاي جلوگيري خروج ارز از كشور ايجاد كرده و اين نشان دهنده اثرات مثبت اقتصادي اين دانشگاه در ايران علاوه بر نقش سازنده و توسعه عدالت آموزشي در كشور است.

معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه خاطر نشان كرد: دانشگاه آزاد، حدود 40 درصد بار آموزش عالي و آموزش پزشكي كشور را به عهده گرفته است. معاونت پارلماني دانشگاه آزاد، رشته‌هاي اين دانشگاه را كه به تاييد مجلس رسيده بود، دوباره به تاييد رساند و اعلام شد كه اين قانون به قوت خود باقي خواهد ماند. دانشگاه آزاد با پيگيري تمام از مجلس تاييد گرفت كه مركز سنجش و پذيرش دانشگاه آزاد مستقل و جداگانه عمل كند و اين امور از دستاوردهاي معاونت امور مجلس دانشگاه آزاد به شمار مي‌رود و نقش تعيين كننده‌اي در دستيابي به اهداف تعيين شده اين دانشگاه دارد.

منادي تاكيد كرد: معاونت پارلماني دانشگاه آزاد به عنوان نماينده اين دانشگاه، فعاليت چشمگيري براي احقاق حقوق قانوني اين دانشگاه داشته و در بسياري از پرونده‌هاي حقوقي حقانيت دانشگاه آزاد را به اثبات رسانده است. بسياري از املاك بدون سند مستند سازي شده است. با تمام وجود در تلاشيم تا با مجلس كه همراه و حامي دانشگاه آزاد بوده، تعامل خوبي داشته باشيم و با توجه به تاكيداتي كه رياست دانشگاه دارند همواره در پي تعامل سازنده با دولت و بخش‌‌هاي حاكميتي هستيم.

وي متذكر شد: مهم‌‌‌‌‌ترين وظيفه معاونت امور مجلس دانشگاه آزاد صيانت از حوزه حقوقي اين دانشگاه است. دانشگاه آزاد دانشگاهي مردمي است كه با پول مردم شكل گرفته و هيچ كس حق جداگانه و شخصي در آن ندارد. با گستردگي در سراسر كشور يك همگني فرهنگي ايجاد كرده كه علاوه بر نقش فرهنگي انكار‌ناپذير، منجر به توسعه عدالت آموزشي در كشور شده است و با ايجاد واحدهاي مختلف در شهرهاي دورافتاده منجر به آباداني و اشتغال‌زايي در كشور شده و برندي آموزشي در انقلاب اسلامي محسوب مي‌‌‌‌شود.

تاریخ:
1397/10/10
تعداد بازدید:
32
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal