۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
معاونت مجلس
مهندس حيدري در هيأت‌امناي دانشگاه آزاد كردستان: حركت دانشگاه آزاد اسلامي به سمت كاربردي شدن و تمركز مقالات علمي و تحقيقاتي بر حل مشكلات مردم است.
معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: حركت به سمت كاربردي شدن و تمركز عناوين مقالات علمي و تحقيقاتي بر حل مشكلات مردم از دغدغه‌هاي جدي مديريت دانشگاه است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از واحد سنندج، شانزدهمين جلسه هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان كردستان به رياست مهندس احمد حيدري نماينده تام الاختيار رئيس دانشگاه و معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي در واحد سنندج برگزار شد.

مهندس حيدري در اين جلسه اظهار داشت: وظيفه فعلي دانشگاه و سياستگذاري‌هاي تعريف شده مديريت امروز در اين شبكه گسترده علمي، آموزشي و تحقيقاتي كشور، انتقال شهد شيرين خدمات نظام به مردم و ايجاد تحول در همه زمينه‌هاي موردنياز توسعه در نقاط مختلف است.

وي با اشاره به آمار و ارقام دستاوردهاي قابل توجه در زمينه‌هاي علمي و تحقيقاتي، پيوستگي اين نتايج با حوزه كاري فعالان بخش‌هاي مختلف صنعتي، كشاورزي و دامپروري را دغدغه نخست مديريت دانشگاه عنوان كرد و افزود: حركت دانشگاه به سمت كاربردي شدن و تمركز عناوين مقالات علمي و تحقيقاتي 40 هزار استاد پژوهشگر و پايان‌نامه 350 هزار دانشجوي مقاطع تحصيلات تكميلي بر مبناي حل مشكلات مردم و مناطق كشور از ديگر دغدغه‌هاي مديريت دانشگاه است.

مهندس حيدري تغيير ساختار دانشگاه آزاد اسلامي را در راستاي اين دغدغه‌ها دانست و با اشاره به اجراي طرح پايش آزاد، گفت: به همين منظور تاكنون بيش از 20 هزار عنوان تحقيقاتي بر مبناي نياز استان‌ها احصا شده كه زمينه‌ساز برنامه‌ريزي دقيق و مؤثر براي ورود دانشگاه به متن جامعه و حركت آن به سمت ترقي و تعالي مناطق محروم كشور مي‌شود.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي با تأكيد بر اينكه ما مهندسان كشاورزي را براي پشت ميز نه براي كار در مزرعه و باغات تربيت كرده ايم، اظهار داشت: به همين منظور تغيير نگرش نسبت به ضرورت هاي علمي و ارتقاي سطح دانش معاش و انتقال خاصيت عملياتي آن به جامعه هدف در استان‌ها، نتايج سازنده اي خواهد داشت.

وي با تاكيد بر تأمين زمينه توسعه و پاسخ به نياز براي رفع محروميت و افزايش سطح برخورداري و بهره وري اقتصادي مردم، خاطرنشان كرد: در تنظيم بودجه هاي سالانه و تخصيص رديف هاي مالي اثربخش براي افزايش فعاليت‌هاي علمي، تحقيقاتي و فرهنگي موردنياز با هدف تحول آفريني بيشتر ضروري است. 
تاریخ:
1398/05/15
تعداد بازدید:
24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal