۱۳۹۸ يکشنبه ۲۷ مرداد
معاونت مجلس
مهندس حيدري در جلسه هيأت امناي دانشگاه آزاد همدان: بودجه عملياتي واحدها بايد بتواند نگاه تحولي ايجاد شده در دانشگاه آزاد اسلامي را در برگيرد
معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: مردم چشم انتظار دانشگاه ها، اساتيد و محققان هستند تا به مدد فعاليت‌هاي جهادي و علمي آنها مشكلات جامعه مرتفع شود.
 به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از واحد همدان، پانزدهمين جلسه هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان همدان به رياست مهندس احمد حيدري معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي در واحد همدان برگزار شد.

مهندس حيدري در اين جلسه با بيان اينكه دانشگاه صرفاً يك نهاد آموزشي و پژوهشي نيست، بلكه يك نهاد تاثيرگذار فرهنگي ـ اجتماعي است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي يك شبكه بزرگ با ظرفيت هاي بسيار عظيم، اساتيد مجرب و برآمده از دل انقلاب اسلامي است و مردم نقش كليدي در تأسيس آن ايفا كردند.

وي با اشاره به اينكه در گام دوم انقلاب اسلامي توجه به دو نكته اساسي حائز اهميت است، اظهار داشت: در گام نخست اقداماتي صورت گرفته كه موجب پيشتازي كشور در حوزه علم و فناوري اعم از نانو تكنولوژي ها، فناوري هاي نوين، هسته اي و موشكي با بهره گيري از توان علمي دانشمندان و محققان شده است.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي توجه به عؤامل مؤثر در رشد و تقويت و پيشرفت نظام اسلامي در همه ابعاد را دومين نكته حائز اهميت در گام دوم انقلاب اسلامي دانست و افزود: با تكيه بر خداوند متعال و تحت امر رهبري فرزانه بايد تمام ظرفيت هاي درون كشور را پيش برده و با تشخيص دقيق، عيوب و نقاط ضعف را مرتفع سازيم.

مهندس حيدري تصريح كرد: در ذهن جامعه علمي و مردم اين سؤال مطرح است كه چرا با وجود ظرفيت هاي عظيم خدادادي، دانشگاه‌ها نتوانسته اند تحول مطلوب را ايجاد كنند و از تبديل علم و فناوري به ثروت، اين ظرفيت هاي نهان و دانش ضمني را به نحو گسترده اي در اختيار مردم و جامعه قرار دهند.

وي ادامه داد: تحريم ها بر كشور سايه افكنده و اقتصاد مقاومتي چاره ساز و گره گشاست و مردم چشم انتظار دانشگاه‌ها، اساتيد و محققان هستند تا به مدد فعاليت هاي جهادي و علمي و پژوهشي آنها مشكلات جامعه و چالش هاي علمي، فرهنگي، اجتماعي، صنعتي و كشاورزي به نحو مطلوب مرتفع شود و مقالات و پايان نامه ها در خدمت حل مسائل داخل كشور و مردم قرار گيرد.

مهندس حيدري تأكيد كرد: همت دكتر ولايتي و دكتر طهرانچي در ايجاد تحولي بنيادين در دانشگاه آزاد به نحوي است كه پاسخگوي اين مسائل و معضلات بوده و ظرفيت عظيم دانشگاه آزاد اسلامي با بيش از 20 ميليون متر مربع ساختمان، كارگاه و آزمايشگاه‌هاي پيشرفته و منابع انساني حرفه اي و متخصص، در اختيار مردم و جامعه و حل موضوعات كشور قرار بگيرد.

وي ايجاد طرح پايش در دانشگاه آزاد اسلامي را در همين راستا عنوان كرد و افزود: اين طرح باعث مي شود كه استادان و دانشجويان تحصيلات تكميلي و فارغ التحصيلان دانشگاهي در همان استان و شهر خود پرورش پيدا كرده و پس از پايان تحصيلات در همان عرصه خدمات ارائه دهند.

مهندس حيدري تصريح كرد: در طرح پايش محققان، اساتيد و دانشجويان تحصيلات تكميلي متناسب با موضوع مورد علاقه خود كه در سامانه پايش وجود دارد، فعاليت مي كنند و محصول فعاليت‌هاي آنان نيز مجدداً و از همين طريق در اختيار مسئولان استان قرار مي گيرد.

وي به بحث بودجه دانشگاه آزاد اسلامي اشاره و تصريح كرد: بودجه اي كه در هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي همدان روي آن تمركز مي‌كنيم، بر مبناي بودجه عملياتي است و اين بودجه بايد بتواند نگاه تحولي ايجاد شده در دانشگاه آزاد اسلامي را در برگيرد.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي درخصوص تغيير سال مالي دانشگاه گفت: امسال براي اولين بار سال مالي از شمسي به تحصيلي تغيير پيدا كرده تا ارتباط واحدهاي استاني با كل مجموعه استان در تمامي شاخص ها و فرايندها به صورت عملياتي تسهيل شود و ظرفيت هاي هر استان مورد استفاده كامل قرار گيرد.

وي بودجه عملياتي را بر مبناي تعامل دانشگاه، آموزش و پيشران اقتصادي هر استان دانست و گفت: از اين طريق علمي كه در اختيار دانشگاه است در اختيار مردم قرار مي گيرد و از بهره وري حاصل، خود دانشگاه هم منتفع مي‌شود.

مهندس حيدري تأكيد بودجه عملياتي بر فعاليت‌هاي فرهنگي را مهم ارزيابي كرد و افزود: در همين راستا دانشجويان قريب به 20 واحد دروس معارف را پاس مي كنند و بودجه مناسبي هم در حوزه هاي فرهنگي اعتقادي و فعاليت هاي اسلامي و جهادي دانشگاه در اختيار معاونت دانشجويي و فرهنگي قرار مي گيرد.

ايجاد سه هزار خوابگاه متاهلي در كل واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در جهت ترغيب و تشويق جوانان به ازدواج، تخصيص ظرفيت هاي ورزشي و فرهنگي دانشگاه همه آحاد مردم در ساعات غيردرسي دانشجويان، ايجاد كلينيك هاي روان شناسي و مشاوره و نظاير آن نيز از ديگر مباحث مطرح شده توسط معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامي بود.

تاریخ:
1398/05/19
تعداد بازدید:
12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal