۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۱ آذر
معاونت مجلس
معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به سياست‌هاي جديد دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: برنامه‌هاي تدوين‌شده دانشگاه آزاد اسلامي منطبق بر بيانيه گام دوم انقلاب شكل‌گرفته و در اين مسير حركت مي‌كند.
به گزارش ايسنا، احمد حيدري در آئين تكريم و معارفه رئيس جديد دانشگاه آزاد اسلامي استان هرمزگان، افزود: استفاده از نيروهاي كاردان، شايسته و انقلابي در كنار استفاده بهينه از امكانات و تجهيزات دانشگاه آزاد اسلامي مي‌تواند حركت رو به رشد دانشگاه را سرعت بيشتري بخشد و موفقيت‌هاي جامع و كامل‌تري را نصيب دانشگاه كند.

وي تصريح كرد: اميدوارم بتوانيم با بهره‌گيري از تمام ظرفيت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي، براي  توسعه و بالندگي انقلاب اسلامي در عرصه‌هاي علمي و فناوري كمك شاياني به رشد اين مجموعه بزرگ علمي و پژوهشي كرد تا افق‌هاي روشني  به روي مردم  كشور گشوده شود.

معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به حركت‌هاي رو به رشد دانشگاه آزاد اسلامي استان هرمزگان، خاطرنشان كرد: تغييرات براي بهينه شدن سيستم و روند توسعه امري ضروري و اجتناب‌ناپذير است و تمام سعي اين مجموعه دانشگاهي استفاده از ظرفيت نيروهاي كارآمد، متخصص و مجرب با روحيه انقلابي براي پيشبرد اهداف كلان دانشگاه  است  تا بتوان دانشگاه را به دانشگاه‌هاي نسل جديد به‌روزرساني كرد.

وي با اشاره به سياست‌هاي جديد دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: برنامه‌هاي تدوين‌شده دانشگاه آزاد اسلامي منطبق بر بيانيه گام دوم انقلاب شكل‌گرفته و در اين مسير حركت مي‌كند.

در ادامه نماينده ولي‌فقيه در استان هرمزگان، ترويج سبك زندگي اسلامي را بين جوانان يكي از مهم‌ترين رسالت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي عنوان كرد و گفت: تهاجم فرهنگي غرب اگر بافرهنگ اسلامي و سبك زندگي تمدن‌ساز  اسلامي زدوده نشود و اجازه داده شود در جامعه رسوخ كند، همه‌چيز را به بي‌بندوباري و زوال مي‌كشاند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمد عبادي زاده اظهار كرد: امنيت، اقتدار و پيشرفت انقلاب اسلامي مرهون خون شهيداني است كه جان در طبق اخلاص نهادند  تا نهال انقلاب به درختي تنومند مبدل شود و به شكوفايي و ثمر برسد.

وي از دانش‌افزايي، آينده‌پژوهي و اثربخش بودن به‌عنوان مؤلفه‌هاي اصلي دانشگاه انقلابي در گام دوم يادكرد و ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامي بايد براساس سند چشم‌انداز اسلامي و نقشه راه انقلاب اسلامي در سطوح خرد و كلان بتواند زمينه ايجاد تمدن نوين اسلامي را فراهم سازد.

نماينده ولي‌فقيه در استان هرمزگان اضافه كرد: توليد علم در دانشگاه بايد به‌گونه‌اي باشد كه بتواند آينده كشور را براساس خط‌مشي انقلاب روشن و مسير رشد و توسعه در حوزه‌هاي مختلف را به‌خوبي ترسيم و زمينه بالندگي را  فراهم ساخت.

عبادي زاده با تأكيد بر تقويت و تعامل سازنده دانشگاه و صنعت در استان هرمزگان افزود: ارتباط دانشگاه و صنعت يك حلقه ناگسستني است كه بايد در راستاي رشد و رونق توليد در استان تقويت شود كه اگر اين دو باهم در تعارض و فاصله باشند نه دانشگاه به رسالت خود نزديك شده و نه صنعت مي‌تواند به تعالي برسد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با تأكيد بر تربيت نيروي انساني انقلابي، متعهد و متخصص در دانشگاه‌ها تصريح كرد: اگر تصور كنيم كه دانشگاه صرف مدرك‌گرايي است، اشتباه بزرگي كرده‌ايم، بلكه يكي از رسالت‌هاي مهم دانشگاه انسان‌سازي است كه بايد بتواند با تربيت و تأمين نيروي انساني موردنياز در حوزه‌هاي مختلف نقش اثرگذاري در رفع مشكلات داشته باشد.

نماينده ولي‌فقيه در استان هرمزگان، كيفي‌سازي و استفاده بهينه از ظرفيت‌هاي موجود دانشگاه را حياتي و مهم ارزيابي كرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامي تاكنون توانسته در مقوله كمي رشد خوبي داشته باشد كه نياز است با استفاده از ظرفيت‌ها، تجهيزات و امكانات در بحث كيفي‌سازي خود را بيشتر تقويت كند تا بتواند به بالندگي‌هاي بيشتري در عرصه‌هاي علمي و پژوهشي برسد.

عبادي زاده، ترويج سبك زندگي اسلامي را در بين جوانان يكي از مهم‌ترين رسالت‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي دانست و عنوان كرد: تهاجم فرهنگي غرب اگر بافرهنگ اسلامي و سبك زندگي تمدن‌ساز  اسلامي زدوده نشود و اجازه داده شود تا در جامعه رسوخ كند، همه‌چيز را به بي‌بندوباري و زوال مي‌كشاند و نياز است تا با قدرت در ترويج فرهنگ اسلامي كوشا باشيم تا در مقابل دشمنان پيروز باشيم.

همچنين استاندار هرمزگان، استانداردسازي دانشگاه‌ها در راستاي سرعت بخشيدن به توليدات علمي را خواستار شد و گفت: فراهم كردن امكانات و زيرساخت‌هاي لازم و تشويق دانشگاهيان در راستاي فعاليت‌هاي پژوهشي و توليد علم از موارد مهم دانشگاه اثربخش در كشور است.

فريدون همتي استاندار هرمزگان با تأكيد بر حفظ ارزش‌هاي نظام و انقلاب در دانشگاه‌ها گفت: تبيين و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت يكي از وظايف مهم دانشگاه در راستاي اعتلاي كشور است.

وي، استانداردسازي دانشگاه‌ها در راستاي سرعت بخشيدن به توليدات علمي را خواستار شد و افزود: فراهم كردن امكانات و زيرساخت‌هاي لازم و تشويق دانشگاهيان در راستاي فعاليت‌هاي پژوهشي و توليد علم از موارد مهم دانشگاه اثربخش در كشور است.

استاندار هرمزگان اضافه كرد: دانشگاه بايد بتواند با مشاركت جوانان و استفاده از ظرفيت‌هاي توانمند خود زمينه تحول و پيشرفت جامعه را هموار سازد و در راستاي رفاه عمومي جامعه،  نقشه راهبردي جامع  ارائه دهد.

همتي با تأكيد بر اينكه دانشگاه‌ها بايد متناسب با موقعيت استان هرمزگان فعاليت كنند، اظهار كرد: دانشگاه بايد با نيازسنجي درست و براساس نياز و ظرفيت‌هاي موجود استان حركت كند و با استفاده از نيروهاي توانمند علمي،  پشتوانه فني خوبي در راستاي رفع مشكلات و موانع جامعه  بردارد.

وي، ايجاد روحيه نشاط و اميد در جوانان را  از وظايف مهم در دانشگاه آزاد اسلامي دانست و عنوان كرد: امروز بايد بي‌تفاوتي و كم‌توجهي از چهره دانشگاه‌ها برچيده شود و به‌جاي آن اميد، نشاط و انرژي  در بين دانشگاهيان به‌ويژه جوانان پراكنده شود و  با مشاركت دادن و به‌كارگيري آنان در ابعاد مختلف فرهنگي، اجتماعي، علمي و ... به تقويت  انديشه‌هاي بكر و نوآورانه آنان كمك كنيم.

استاندار هرمزگان با تأكيد بر اينكه دانشگاه‌ها بايد همگام با  علوم نوين گام بردارند و استادان بايد علوم خود را به‌روزرساني كرده و با نسل امروز دانشگاهي همراه شود، يادآور شد: امروز سرعت شتابنده علم آن‌چنان در حال طي مسير است كه بايد خود را آماده گذر از  دانشگاه‌هاي كارآفرين‌محور كنيم تا از قافله علم عقب نمانيم.

همتي متذكر شد: براي پيشرفت و رشد يك جامعه، همدلي، همراهي و تلاش براي دستيابي به موفقيت حرف اول را مي‌زند و با تشريك‌مساعي و تعامل سودمند مي‌توانيم به سمت قله‌هاي افتخار و بالندگي حركت كنيم.

همچنين سرپرست جديد دانشگاه آزاد اسلامي استان هرمزگان نيز در اين مراسم با گراميداشت ياد و خاطره هشت سال دفاع مقدس، انقلاب اسلامي را برگرفته از انقلاب عاشورا معرفي كرد و افزود: به‌واسطه وجود عزيزاني چون  امام حسين(ع) و حضرت زينب(س) است كه  انقلاب ما اين‌گونه در مسير مبارزه با استكبار پيش مي‌رود و پرچم ظلم‌ستيزي را بر دوش كشيده است .

احسان كامراني با بيان اينكه برنامه‌هاي مفصلي براي توسعه دانشگاه‌هاي استان هرمزگان داريم، تشريح كرد: مجال كم در اين برنامه اين اجازه را نمي‌دهد كه به بيان گسترده اين برنامه بپردازم، بلكه سعي خواهم كرد با تشريك‌مساعي و مشورت استادان و كاركنان اين مجموعه بزرگ برنامه‌هاي خود را به‌خوبي اصلاح، مرور و كاربردي كنم و بعد به مرحله اجرا و هدف‌گذاري بگذارم.

سرپرست جديد دانشگاه آزاد اسلامي استان هرمزگان در پايان ابراز اميدواري كرد كه با كمك حضرت باري‌تعالي و دست‌اندركاران دانشگاهي و نيروهاي انقلابي  براي خدمت به جامعه دانشگاهي موفقيت حاصل شود.

در ادامه مهدي باقري، رئيس سابق دانشگاه آزاد اسلامي استان هرمزگان نيز در اين مراسم به تشريح برنامه‌هاي خود در اين مدت پرداخت و گفت: توسعه هيئت‌علمي، افزايش رشته‌ها در مقاطع مختلف به‌خصوص تحصيلات تكميلي، راه‌اندازي مراكز رشد و شركت‌هاي دانش‌بنيان، ساخت  چند پروژه  عمراني مسجد، دانشكده و مراكز دانشگاهي، مجموعه تجاري، مزرعه تحقيقاتي خرماي پيارم، گلخانه صيفي‌جات، توليد بذر و ... را از كارهاي انجام‌شده خود خواند.

به گزارش ايسنا، در پايان اين مراسم از خدمات "دكتر مهدي باقري" رئيس سابق دانشگاه آزاد اسلامي هرمزگان تجليل و دكتر احسان كامراني به‌عنوان سرپرست اين مجموعه معرفي و احكام صادرشده توسط رئيس اين دانشگاه به آنان تقديم شد. 
تاریخ:
1398/07/01
تعداد بازدید:
68
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal