۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۱ آذر
معاونت مجلس
مهندس حيدري تاكيد كرد لزوم ايجاد رشته‌هاي آموزشي مهارت محور/ كاهش وابستگي اقتصادي به شهريه دانشجويان در دانشگاه آزاد
معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در سال‌هاي اخير با اقدامات مثبت، وابستگي اقتصادي به شهريه دانشجويان را كاهش داده است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، مهندس احمد حيدري معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي همزمان با هفته دفاع مقدس در سفر دو روزه به استان سيستان و بلوچستان از واحدهاي زاهدان، زابل و خاش بازديد و با خانواده شهيدان ميرحسيني ديدار كرد.

مهندس حيدري در جمع كاركنان و اعضاي هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد خاش تقارن هفته دفاع مقدس با ايام سوگواري حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و سال تحصيلي جديد را به فال نيك گرفت و گفت: شور و نشاط امروز ما و فرزندانمان درآغاز سال تحصيلي جدي ، ثمره ايثار و رشادت كساني است كه در هشت سال دفاع مقدس، به امام حسين (ع) و خلف صالحش خميني كبير (ره) اقتدا و از وجب به وجب اين آب و خاك دفاع كردند و اجازه ندادند دشمن زبون به اهداف شوم خود برسد.

وي افزود: اگر از خود گذشتگي آنان كه در آن زمان، زير سايه گلوله و خمپاره و موشك جنگيدند و از جان شيرين و خون پاك خود گذشتند، نبود امروز نمي توانستيم زيرسايه آرامش و امنيت، زندگي كنيم.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي اقتدار امروز ايران اسلامي و رشد و بالندگي آن در بسياري از زمينه ها را ثمره جانفشاني عزيزاني دانست كه فرهنگ ايثار، شهادت، بسيجي و عاشورا را سرلوحه كار خود قرار دادند.

وي با تأكيد بر اينكه امروز مردم ايران بيش از پيش در صحنه هاي انقلاب حضور دارند و و همسو و هم جهت با مقام معظم رهبري هستند، گفت: اخلاص معظم له و درايت و آينده نگري ايشان و بصيرتي كه در شناخت دشمن دارند، بيش از گذشته بر همگان روشن شده و وعده هاي توخالي دشمنان نظام و انقلاب، امروز عيان تر شده است.

مهندس حيدري تأكيد كرد: ما دانشگاهيان خصوصاً خدمتگزاران نظام در دانشگاه آزاد اسلامي، در اين بازه مهم تاريخي كه همزمان با گام دوم انقلاب است، رسالتي مهم بر دوش داريم. چرا كه در دانشگاهي خدمت مي كنيم كه ثمره اين انقلاب است. در دانشگاهي مشغول به انجام وظيفه هستيم كه بسياري از مديران و افراد موفق و پرتلاش و شاخص اين كشور، فارغ التحصيل اين دانشگاه هستند.

وي در ادامه گفت: نگاه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي و خانواده بزرگ اين دانشگاه اين است كه بايد بيش از پيش در خدمت نظام، انقلاب و گوش به فرمان مقام عظماي ولايت باشيم و در اجراي منويات مقام معظم رهبري در راستاي اعتلاي نظام مقدس جمهوري اسلامي بكوشيم.

وي معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي بر لزوم ايجاد و راه اندازي رشته‌هاي آموزشي مهارت محور در اين دانشگاه تأكيد كرد و افزود: همانطور كه اقتصاد كشورمان در طول ساليان متمادي حتي پيش از انقلاب وابسته به نفت بوده و هست، حيات اقتصادي دانشگاه آزاد اسلامي نيز به دانشجو وابسته است. دانشگاه آزاد اسلامي نيز در سالهاي اخير با اقدامات مثبت، وابستگي اقتصادي به شهريه دانشجويان را كاهش داده است. اين وابستگي بايد بيش از گذشته، با اقدامات كارشناسي و همچنين فعاليت در زمينه اقتصاد دانش بنيان، كاهش يابد.

مهندس حيدري در ادامه از قسمت هاي مختلف دانشگاه آزاد اسلامي واحد خاش، مزرعه تحقيقاتي و كشاورزي و كاشت نهال، گلخانه و مزرعه نمونه پسته اين واحد دانشگاهي بازديد كرد و اقدامات صورت گرفته در اين بخش را بسيار مثبت دانست.

در ادامه اين جلسه دكتر سلطانعلي مير رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان اقدامات انجام شده در واحد خاش را مثبت ارزيابي كرد و گفت: اقدامات خوبي در اين واحد دانشگاهي انجام شده كه جاي تشكر و قدرداني دارد اما زمينه براي كار و تلاش بيشتر فراهم است.

وي در ادامه افزود: با اقدامات صورت گرفته، زمينه راه اندازي ساختمان آموزشي در نوك آباد و ايرندگان و همچنين مدرسه سما در خاش فراهم شده و بزودي شاهد افتتاح اين مراكز آموزشي در شهرستان خاش خواهيم بود.

گفتني است مهندس حيدري در بدو ورود به شهرستان خاش، با حضور برمزار شهداي گمنام شهرستان و نثار گل و ذكر فاتحه به مقام شامخ شهدا اداي احترام كردند.

تأسيس رشته‌ در دانشگاه آزاد اسلامي براساس قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي موجود دراستان‌ها

مهندس حيدري در بازديد از واحد زابل، با تبريك هفته دفاع مقدس و تسليت به مناسبت ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان، دانشگاه آزاد اسلامي را ثمره نظام مقدس جمهوري انقلاب اسلامي دانست و گفت: اين دانشگاه بستر رشد و شكوفايي را در سراسر كشور براي همه ايجاد كرده و توانسته نهال علم را در نقطه صفر مرزي غرس كند.

مهندس حيدري با تأكيد بر اينكه رشته‌ هاي تحصيلي بايد در دانشگاه آزاد اسلامي براساس قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي موجود در استان‌ها تأسيس شوند، گفت: اين موضوع سبب ايجاد اشتغال و توسعه اقتصادي مي شود.

در اين جلسه محمدعلي قهرماني فرماندار شهرستان نيمروز با اشاره به پتانسيل هاي معدني در منطقه سيستان خواستار گسترش رشته هاي تحصيلي شدند.

وي همچنين براي ارائه تجهيزات سرمايشي و گرمايشي به ساختمان آموزشي شهر نيمروز و همكاري با دانشگاه آزاد اسلامي واحد زابل اعلام آمادگي كردند.

بازديد از مدارس سما و مركز آموزشهاي تخصص كوتاه مدت واحد زابل

مهندس حيدري و هيأت همراه از مدارس سما و مركز آموزشهاي تخصص كوتاه مدت دانشگاه آزاد اسلامي واحد زابل بازديد كردند.

وي در اين بازديد ضمن ابلاغ سلام دكتر ولايتي رئيس هيات موسس و هيات امنا و دكتر طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، خطاب به دانش آموزان گفت: شما آينده سازان اين مرز و بوم هستند كه بايد با داشتن هدف فرصت ها را غنيمت بدانيد و با جديد و تلاش زمينه رشد اجتماعي و معنوي خود را فراهم سازيد.

ديدار مهندس حيدري با خانواده شهيدان ميرحسيني

مهندس حيدري و هيأت همراه با خانواده شهيدان ميرحسيني ديدار و گفت وگو كردند.

وي در اين ديدار گفت: شهادت بالاترين درجه است كه يك انسان مي تواند به آن برسد و شهدا نظر كرده خداوند سبحان هستند .

مهندس حيدري ابراز اميدواري كرد كه مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي و همكاران اين نهاد فرهنگي خادمان لايقي براي شهدا و خانواده هاي معظم شان باشند و بتوانند در راستاي زنده نگه داشتن ياد اين شهيدان والامقام قدم هايي مثبت بردارند.

 
تاریخ:
1398/07/07
تعداد بازدید:
60
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
مجموعه تصاویر
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal