بومی‌سازی و مهندسی معکوس در حوزه فناوری؛ حلقه مفقوده آموزش عالی

۰۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۴ کد : ۳۵ آلبوم
تعداد بازدید:۱۶
بومی‌سازی و مهندسی معکوس در حوزه فناوری؛ حلقه مفقوده آموزش عالی

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: بومی‌سازی و مهندسی معکوس در بحث فناوری و درآمدزایی، حلقه مفقوده آموزش عالی در کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سبزوار، احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان خراسان‌رضوی ضمن بازدید از واحد سبزوار در جلسه مشترک با نمایندگان مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، علی سروری مجد مشاور رئیس و رئیس مرکز حوزه ریاست،‌ روابط‌عمومی و هماهنگی استان‌‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی، مسعود طاهری لاری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و واحد مشهد و اعضای هیئت علمی و کارکنان واحد سبزوار حضور یافت.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در این نشست با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی شهر سبزوار گفت: مردم سبزوار بارها با همراهی‌ها، رشادت‌ها و شهادت‌ها دین خود را به این مرز و بوم ادا کرده‌اند و نمایندگان مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز دارای پیشینه ارزشمندی در امر خدمت به مردم و نظام هستند و همکاری آنان در پیگیری مطالبات و رشد و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار قابل تقدیر است.

حیدری، تمرکززدایی در دانشگاه آزاد اسلامی را از دستاوردهای این مجموعه بزرگ علمی عنوان کرد و افزود: چنین مجموعه عظیمی که آموزش عالی را به دورافتاده‌ترین نقاط کشور برده و توسعه داده در سطح دنیا کم‌نظیر است و در کشورهای توسعه‌یافته از ظرفیت دانشگاه‌ها برای شکوفایی علمی، درآمدزایی و رفع مشکلات و نیازهای مردم استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه بومی‌سازی و مهندسی معکوس در بحث فناوری و درآمدزایی، حلقه مفقوده آموزش عالی در کشور است، مطرح کرد: با توجه به این حوزه، دانشگاه‌ها ضمن رهایی از وابستگی به شهریه دانشجویی می‌توانند تسهیلات مناسب‌تری به کارکنان و اعضای هیئت‌ علمی خود ارائه کنند.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: نگاه دانشگاه آزاد اسلامی به درآمدزایی بلندمدت است و این مجموعه بزرگ با ظرفیت‌های بالای خود می‌تواند با هدف‌گذاری پنج ساله یک میلیون فرصت شغلی پایدار ایجاد کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به پیشینه غنی سبزوار گفت: در سال‌های اخیر یکی از مبناهای توسعه‌ سبزوار توجه به امر آموزش عالی و توسعه دانش در آن بود.

علی‌اصغر عنابستانی مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی این شهر یکی از تأثیرگذارترین دانشگاه‌های شرق کشور است و انتظار داریم در این دوره که می‌تواند دوره‌ احیا و سرافرازی دانشگاه آزاد اسلامی نام بگیرد، به واحد سبزوار توجه ویژه‌ای شود.

دانشگاه آزاد اسلامی توانایی بالندگی نسل بعدی انقلاب اسلامی را دارد

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سفر به استان خراسان رضوی در واحد نیشابور حضور یافت و با کارکنان و اعضای هیئت علمی دیدار و گفت‌وگو کرد.

حیدری در این نشست بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید در مسیر تبدیل به دانشگاه حل مسئله گام بردارد و مهارت و کارآموزی را به دانشجویان آموزش دهد.

وی تبیین کرد: دانشگاه آزاد اسلامی توانایی بالندگی نسل بعدی انقلاب اسلامی را دارد و مدیران و مسئولان این دانشگاه به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کنند تا مطالبات کارکنان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان را برآورده سازند.