حیدری: هفته دفاع مقدس بیانگر حفظ دستاوردها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی است

حیدری: هفته دفاع مقدس بیانگر حفظ دستاوردها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی است

۰۸ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۸ کد : ۴ اداره کل امور مجلس
تعداد بازدید:۱۸۱
حیدری: هفته دفاع مقدس بیانگر حفظ دستاوردها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی است

حیدری: هفته دفاع مقدس بیانگر حفظ دستاوردها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی است

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی هفته دفاع مقدس را گرامی داشت. 

 

«انقلاب اسلامی ایران، نعمتی الهی است که به بهای ایثار و پایمردیِ شیرزنان و دلیرمردانِ بسیاری به دست آمد و حفظ شد که این پشتوانه عظیم مردمی نه تنها در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بلکه در عرصه‌های مختلف برای حفظ و تقویت نظام اسلامی همواره حضور هدفمند داشته و دارند بطوری که دفاع مقدس و آزمونی بزرگ همراه با صدها تجربه و هزاران کشف و شهود بود که هرگز نمی‌توانست در فضای روزمره زندگی بدست آید که در مسیر پیشرفت کشور و صدور انقلاب اسلامی نام و یاد حماسه‌آفرینان جلوه خاص داشته و دارد.

سلام خدا به دلاورمردان و حماسه‌آفرینان هشت سال دفاع مقدس اعم از نیروهای بسیجی، سپاهی، ارتشی و تمامی نیروهایی که در آزمون عهد به ولایت، وفادار ماندند و در راه صیانت از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سر و جان دادند.

دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه‌های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‌های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.

زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماسه عظیم‌اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود. دفاع مقدس، آزمونی بزرگ بود؛ آزمونی همراه با صدها تجربت و هزاران کشف و شهود که هرگز نمی‌توانست در فضای روزمره زندگی به دست آید.

هفته دفاع مقدس بیانگر خاطره‌های بیاد ماندنی از حماسه و دلاوری‌های مردم و رزمندگان اسلام در حفظ دستاوردها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی ایران می‌باشد.

مقاومت جانانه مردم در طی هشت سال دفاع همه‌جانبه و تحمل سختی‌ها در مقابل هجوم دشمن متجاوز و تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی با مقاومت دلیرانه و در پیش‌گرفتن اقتصاد مقاومتی، موجب شد تا شاهد به زانو درآمدن دشمنان و عزت و سرافرازی امت مسلمان و استحکام حکومت ولایی و تمامیت ارضی کشور و حصول خودباوری در عرصه دانش، پژوهش، فناوری و نیل به اهداف بلند در سازندگی ایران اسلامی گردد.

بی‌گمان منشاء این پیروزی‌ها و موفقیت‌ها تبلور روح ایمان و وحدت در رزمندگان اسلام و در پرتو توجهات حق تعالی بوده است.

رزمندگان اسلام با توکل به خدا و توسل به اهل بیت، در کارزاری وارد شدند که جز لطف و هدایت الهی نمی‌توانست آنان را به پیروزی نزدیک کند و زمینه ساز این هدایت، تحوّل باطنی بود که آن‌ها را به «انسانیت» و «خویشتن خویش» رهنمون ساخت.

نائل آمدن به افتخارات علمی در زمینه‌های مختلف، جز با فراگیری درس ایثار و شهادت میسر نبود، موفقیت‌هایی که ثمره خون شهیدان جهاد علمی کشورمان بود که با دشمنی و توطئه دشمنان این نظام به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند و راه آنان توسط جوانان برومند و تحصیل کرده این کشور تا ابد ادامه خواهد یافت.

دکتر «چمران»، «باکری»، «علم الهدی»، «احمدی روشن» و سایر شهدای دانشگاهی، نمونه‌های بارزی از شخصیت‌های دانشگاهی بودند که قبل و بعد از جنگ با فراگیری درس ایثار و فداکاری در مکتب عشق و ایمان توانستند در دفاع از میهن عزیزمان در طول هشت سال دفاع مقدس و توسعه علمی کشور، نقش بی بدیلی را ایفا کنند و جان خود را نثار پیشرفت کشور نموده و ثبات، آرامش، اقتدار و توسعه علمی امروز ایران عزیز را باید مرهون خون شهدا، فداکاری خانواده‌های معظم شهدا و تلاش بی وقفهٔ ایثارگران دانشگاهی بدانیم.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته بزرگداشت دفاع مقدس، یاد و خاطره این ایام را با عنوان «ما می‌توانیم با همدلی و همزبانی» گرامی می‌دارم و به روح پرفتوح امام شهیدان و شهدای والامقام انقلاب و جنگ تحمیلی، به ویژه شهدای گلگون کفن دانشگاهی، که جان بر سر بیعت و پیمان گذاشتند تا به مدد خداوند، حافظ کیان نظام مقدس اسلامی و منتظران حضرتش باشند درود می‌فرستم و عزت عظمت بیش از پیش کشور عزیزمان را در پرتو عنایات یگانه منجی عالم بشریت، حضرت ولی عصر (عج) و رهبری مدبرانه و دوراندیشانه نایب برحق آن حضرت، آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از درگاه ایزد منان مسئلت می‌نمایم.

آنچه مهم است حفظ راه شهداست، یعنی پاسداری از خون شهدا، این وظیفه اول ماست به خصوص در سال جهش تولید و حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان که خط مقدم جهاد در مقطع کنونی است…» 


نظر شما :