پیام تبریک سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی

۰۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۷ کد : ۶۷ آلبوم
تعداد بازدید:۲۵

سلام و درود خدا بر خردمندانی که از باب عبادتِ خدمت به خلق خدا بستر رشد، تعالی و آسمانی شدن خردها را فراهم کرده و با ایجاد دانشگاه ها که به حق مراکز اندیشه و خرد هستند، نقشی بی نظیر در تعالی جامعه بشری ایفا می کند.

دانشگاه­ها محور و شیرازه توسعه علم و استقرار دانایی، مرکز عقلانیت، تربیت، سازندگی، تعامل و تقابل افکار بشری و کلیدی‌ترین رکن در بیداری، زایش و استمرار انسانیت محسوب می‌شوند. امروز ظرفیت و توان عظیمی در دانشگاه‌های این سرزمین نهادینه و به برکت آن در چهارگوشه وطن، شکوفایی علم و دانش موجب افتخار ایران و ایرانیان در سراسر جهان گردیده است. امروز 40 سال از تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، جوانه خرد و اندیشه و عمل، در ایران عزیزمان می‌گذرد. جوانه‌ای که با شکوفایی خود، روشنای امید و ماندگاری را بر مردمانش به ارمغان آورده است و نه ‌تنها در شرقی‌ترین نقطه کشور، بلکه نامی پرتکرار در جوامع علمی سراسر جهان گردیده است.

امروز دانشگاه آزاد اسلامی تصویری از رشد و بالندگی علم و  فرهنگ  و امید در دفتر پرافتخار جمهوری اسلامی ایران بوده و  برای روح های مشتاق نسل جوان و آینده­ساز این مملکت،  نویدبخش آینده ای  پویا و  پرنشاط است.

قرار گرفتن نام دانشگاه آزاد اسلامی در بین دانشگاه­های برتر جهان و افتخارآفرینی در عرصه­های مختلف آموزشی، پژوهشی، جهادی در چهلمین سال فعالیت آموزشی و پژوهشی، بدون شک ثمره همت، همدلی، تلاش دلسوزانه و متعهدانه کلیه اعضای هیات علمی، دانشجویان و پرسنل اداری این مجموعه است، که از امکانات موجود نهایت بهره مندی و اثربخشی را داشته اند.

در دهه چهارم فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی، مفتخریم اعلام کنیم این دانشگاه در قامت دانشگاهی حل مسأله وکارآفرین همچون گذشتۀ پرافتخار خویش، مهیا است تا با به کارگیری ظرفیت ها و توانمندی های خود، برای تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیش از گذشته تلاش کند و با عبور از دانشگاه­های نسل اول و دوم و حتی سوم، در تلاش است به همت جوانان افتخارآفرین و پژوهشگران و فرهیختگان با گسترش دانشکده­های مهارت­ و کارآفرینی و ایجاد سراهای نوآوری و توجه ویژه به شرکت­های دانش­بنیان و تجاری­سازی یافته­های علمی و پژوهشی گام نوینی در پیشرفت کشور بردارد.

ضمن تبریک این اتفاق خجسته به تمامی همکاران خدوم و ارجمند دانشگاهی، یاد و خاطره تمامی زحمتکشان عرصه علم و دانش را در سی و نه سال گذشته که این نهال نوپا و یادگار سال های اولین انقلاب را به درختی تناور بدل کردند و به دست ما سپردند، تقدیر و تشکر نماید. امید است در سایه الطاف ایزد متعال شاهد بالندگی و پیشرفت هر چه بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی و نقش­آفرینی آن در شکل گیری تمدن ایرانی - اسلامی باشیم.

فرصت را غنیمت شمرده، تشکر و سپاس خویش را خدمت همه همکاران عزیز که علیرغم سختی ها و محدودیت های مختلف، به هر نحو در پیشبرد اهداف عالی دانشگاه آزاد اسلامی به خصوص در ایامی که به دلیل شیوع بیماری کرونا، زحمات مضاعفی را در امر آموزش و پژوهش متحمل می‌شوند ابراز می دارد.

امید داریم در سالی که توسط مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به نام تولید، پشتیبانی­ها و مانع­زدایی­ها نامگذاری شده است، همگام با اهداف دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و کارآفرینی، نقشی موثر در تعلیم و تربیت جوانان فرهیخته میهن اسلامی و اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران و دانشگاهی در تراز انقلاب اسلامی، کارآمد و توسعه یافته داشته باشیم.

احمد حیدری

معاون امور مجلس و ارتباطات اسلامی

و سخنگوی دانشگاه